لیست پرونده ها
درس‌هایی از قرآن
برنامه درس‌هایی از قرآن، پنجشنبه‌ هر هفته با تدریس حجت الاسلام قرائتی از شبکه اول سیما پخش می‌شود.
درس‌هایی از قرآن/

آقازادگی و نورچشمی، ممنوع!

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ در اسلام، به اصطلاح رودربایسی با هیچ‌کسی وجود ندارد و حتی خداوند به پیغمبرش در سه جا اولتیماتوم می‌دهد که این موارد در سه آیه صراحتاً بیان شده است.
درس‌هایی از قرآن/

انتخاب در دو راهی‌‌های زندگی

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ تکلیف خود را مشخص کنید، در دوراهی‌های زندگی کدام را انتخاب می‌کنید؟ راه خدا را یا غیر او؟
درس‌هایی از قرآن/

تغییر رژیم شاهنشاهی معجزه الهی بود

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ شاه، امثال شهید بابایی‌ها را به آمریکا فرستاد که تخصص خلبانی داشته باشد و بیاید بازوی شاه شود. بابایی با پول شاه، در زمان شاه، طرفدار شاه، آمریکا رفت درس خواند، تخصص و فوق تخصص‌اش را گرفت، اما بازوی امام خمینی(ره) شد. چه چیزی بود و چه چیزی شد؟
درس‌هایی از قرآن/

دلسوزی برای ترویج دین در جامعه

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ برای ترویج دین فکر کنیم و دلسوزی داشته باشیم، منتظر نباشیم تا از ما بخواهند کار فرهنگی انجام دهیم، بلکه خود پیشتاز باشیم؛ در حدیثی داریم که خداوند به پیامبر اکرم(ص) گفت: می‌دانی چرا تو را پیغمبر کردم؟ در تو یک سوزی بود که در دیگران نبود.
درس‌هایی از قرآن/

دوری از افراط و تفریط در مصرف

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ چه کنیم مصرف درست شود؟ باید عقاید ما درست باشد. یعنی هر کار ما ریشه‌ درونی دارد. از درون باید باشد. مثلاً اعتقاد داشته باشیم که ما امانت‌دار هستیم.
درس‌هایی از قرآن/

شرم و حیای نابجا ممنوع!

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ حدیث از معصومین(ع) داریم که حیاء دو شکل است. بعضی حیاءها روی عقل است، اما بعضی حیاءها هم از احمقی است.
درس‌هایی از قرآن/

انواع انسان‌ها در فرهنگ قرآن

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ بعضی در جامعه هضم می‌شوند و با این شعار پیش می‌روند که خواهی نشوی رسوا، همرنگ جماعت شو، بعضی در جامعه، صرفاً خودشان را حفظ می‌کنند، برخی می‌خواهند، جامعه را عوض کنند.
درس‌هایی از قرآن/

کمک به نیازمندان از مسیر درست و مشروع/ هر انفاقی ارزشمند نیست

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی در برنامه هفتگی درس‌هایی از قرآن با اشاره به حدیث امام باقر(ع) که هر انفاقی ارزش ندارد، گفت: افرادی درآمدهای حرامی دارند که با آن انفاق هم می‌کنند. قاچاقچی است، جوان‌ها را با به سمت خلاف می‌برد، اما از درآمدش عاشورا، نذری می‌دهد. انفاق باید از مال حلال باشد.
درس‌هایی از قرآن/

حفظ محیط زیست در سفرهای نوروزی

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی در برنامه هفتگی درس‌هایی از قرآن با اشاره به سفارش دین اسلام به حفظ محیط زیست گفت: طبیعت، کلاس خداشناسی، توحید و درس معاد است.
درس‌هایی از قرآن/

احسان، مرتبه‌ای بالاتر از عدالت

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی در برنامه هفتگی درس‌هایی از قرآن با اشاره به تفاوت احسان با عدل گفت: عدل یعنی هرچه حق طرف مقابل است، اما احسان یعنی جوانمرد باش و بیشتر از حقش به دیگری ببخش.
درس‌هایی از قرآن/

انفاق و بخشش خالص برای خدا

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی در برنامه هفتگی درس‌هایی از قرآن گفت: اهل‌بیت وقتی غذایشان را به یتیم، مسکین و اسیر دادند، گفتند: «لوجه الله» یعنی برای خدا انفاق می‌کنیم. «لوجه الله» یعنی هیچ تعصبی به قوم و نژادی نداریم.

آزمون نهایی «درس‌هایی از قرآن»

بیست و هفتمین دوره آزمون نهایی «درس‌هایی از قرآن» با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن قرائتی، مفسر پیشکسوت قرآن کریم، دوشنبه ۲۶ فروردین‌ماه در جمع دانش‌آموزان مدرسه دخترانه فرهنگ در منطقه ۱۳ تهران برگزار شد.