کد خبر: 3470557
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۸
گروه دانشگاه: كرسی امام علی(ع) با حضور رئیس دانشكده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد و جمعی از اساتید و متفكران در حوزه ادیان و الهیات در دانشگاه علوم دینی هارتفورد آمریكا افتتاح شد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، كرسی امام علی(ع) با حضور حجت‌الاسلام غلامرضا رئیسیان، رئیس دانشكده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد و جمعی از اساتید و متفكران در حوزه ادیان و الهیات در دانشگاه علوم دینی هارتفورد آمریكا افتتاح شد.
این كرسی كه برای اولین بار در حوزه آمریكای شمالی ایجاد می‌شود، با همكاری متفكران و صاحب‌نظران علوم دینی و با كمک و حمایت‌های مردمی با پشتوانه مالی یك و نیم میلیون دلار تشكیل شده است.
بر پایه این گزارش، این كرسی قرار است ضمن معرفی هر چه بیشتر شخصیت امام علی(ع) به جامعه علمی آمریكا و جهان، برای مطالعه اسلام شیعی و ترویج گفت‌وگو میان مذاهب اسلامی فعالیت داشته باشد. پروفسور سیدعمار نخجوانی استاد دانشگاه علوم دینی هارتفورد و یكی از شخصیت‌های با نفوذ جهان اسلام به‌عنوان رئیس هیئت مركزی این كرسی انتخاب شد.
محمود ایوب استاد دانشگاه علوم دینی هارتفورد كه در شكل‌گیری كرسی امام علی(ع) تلاش فراوانی داشته است، عنوان كرد: این كرسی به‌منظور ایجاد اتحاد واقعی میان جامعه مسلمین تشكیل شده است.
وی تصریح كرد: دانشگاه علوم دینی هارتفورد، به‌عنوان بنیاد ابراز عقاید مسلمانان و مسیحیان جهان به‌شمار می‌رود.
حجت‌الاسلام محمد اسلامی قرائتی امام جماعت مؤسسه اسلامی امام علی(ع) شهر نیویورك و حجت‌الاسلام غلامرضا رئیسیان رئیس دانشكده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد ضمن حضور در این مراسم، حمایت خود را از راه‌اندازی كرسی‌های مناظره، نقد و نظریه پردازی در محیط های علمی و دانشگاهی اعلام كردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: