کد خبر: 3754753
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
عزیززاده اعلام کرد:
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس دبیرخانه کمیسیون فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآن کریم با اشاره به برگزاری چهل و هشتمین جلسه این کمیسیون در روز 21 مهرماه، به تشریح موضوعاتی که قرار است در این جلسه مورد بررسی قرار گیرد پرداخت.

برگزاری چهل و هشتمین جلسه کمیسیون تبلیغ و ترویج + دستور جلساتمحمدمهدی عزیززاده، رئیس دبیرخانه کمیسیون فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآن کریم، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، با اشاره به برگزاری چهل و هشتمین جلسه کمیسیون تبلیغ و ترویج با حضور و ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: این جلسه صبح روز شنبه 21 مهرماه در وزارت ارشاد برگزار خواهد شد.
عزیززاده در مورد دستور جلسات این جلسه افزود: اولین موضوعی که به عنوان پیش از دستور در این جلسه بررسی می‌شود بحث در مورد تصویب نحوه دستورالعمل هزینه‌کرد اعتبارات اجرای سند راهبردی کمیسیون در سال 97 و 98 خواهد بود. این موضوع در چند جلسه اخیر مورد بررسی قرار گرفته و اصلاحات لازم در آن انجام شد و در این جلسه به تصویب نهایی خواهد رسید.
وی ارائه گزارش بیست و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن را دومین پیش از دستور این جلسه دانست و گفت: در ادامه نیز عضویت ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در این کمیسیون مورد بررسی اعضاء قرار خواهد گرفت.
رئیس دبیرخانه کمیسیون فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآن کریم اظهار کرد: اولین دستور جلسه نیز موضوع مدل تقسیم کار فعالیت‌های قرآنی بین دستگا‌ه‌های عضو کمیسیون در حوزه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی است. این ملاک و شاخص تقسیم کار ما در کمیسیون و توزیع برنامه‌ها و اعتبارات خواهد بود.
عزیززاده بیان کرد: بر همین اساس تمامی اقدامات و پروژه‌هایی را که در کشور ممکن است اجرا شود احصاء کرده و برای آن‌ها نرخ‌نامه استخراج کرده‌ایم و برآورد هزینه‌ها را در قالب نرخ‌نامه و بعد هم تعاریف کیفی این فعالیت‌ها را استخراج کرده‌ایم. از این به بعد اگر قراردادی یا تفاهم‌نامه‌ای با دستگاه‌ها منعقد شود، ملاک قیمت‌گذاری کیفی و کمی روشن و مشخص و مورد اجماع خواهد بود.
وی یکی دیگر از دستور جلسات را شناسنامه اقدامات سند راهبردی بیان کرد و گفت: در دو جلسه گذشته این موضوع مورد بررسی قرار گرفته و از فاصله جلسه چهل و هفتم کمیسیون تا جلسه روز شنبه سه جلسه کارشناسی در مورد این موضوع تشکیل شده است. در مورد پروژه‌هایی که تا پایان سال 98 قرار است از محل اعتبارات اجرای سند راهبردی توسعه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی اجرا شود، تفکیک براساس این شناسنامه اقدامات روشن خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: