کد خبر: 3755048
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
ححت‌الاسلام عادل:
گروه جامعه ــ‌ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: مجلس اعتبار هزار میلیارد تومانی برای حوزه عمرانی مساجد و بقاع متبرکه در نظر می گیرد، اما تخصیص داده نمی‌شود.

جمعه/

حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامرضا عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، در گفت وگو با ایکنا؛ در تبیین روند ایجاد اتاق فکر فعالیت‌های فرهنگی در این سازمان، گفت: مطالعات اولیه و بررسی شیوه‌ها و مدل‌های مختلف آغاز شده است و در کنار اجرایی کردن طرح‌ها با همان روند پیشین، به واکاوی برنامه نیز پرداخته‌ایم.

وی با بیان اینکه تا پیش از آغاز سال جدید برنامه‌ها نهایی و برنامه‌های جدید برای سال ۹۸ ابلاغ می‌شود، گفت: طرح آرامش بهاری سال آینده به صورت متفاوت‌تری اجرایی می‌شود.

حجت‌الاسلام عادل با اشاره به تغییر ذائقه مردم و همچنین افزایش قیمت‌های حوزه چاپ و نشر از تغییر رویکرد به سمت دیجیتالی کردن محصولات فرهنگی خبر داد و گفت: برخی از تحولات به این حوزه مربوط می‌شود. اگرچه حجم تولیدات کاهش یافته است، اما به سبک‌های متنوع‌تری در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه بهر‌ه‌مندان از محصولات فرهنگی تولیده شده از سوی این سازمان عموماً گروه‌های هدف، فرهنگیان استان‌ها و همکاران سازمان هستند، بیان کرد: با توجه به تنوع و جذابیت محصولات فرهنگی تولید شده، باید زمینه را برای بهره‌مندی عموم مهیا کرد که این امر نیز نیاز به سیاست‌گذاری‌های جدی و تبدیل محصولات به اپلیکیشن دارد.

حجت الاسلام عادل به اشاره به اولویت‌های سازمان اوقاف که در سال ۹۷ ترویج وقف‌های مشارکتی و همچنین بازسازی بقاع متبرکه بیان شده بود، گفت: در زمینه‌های عمرانی بقاع متبرکه موضوعات به صورت جدی دنبال شده است، اما مشکل این است که به عنوان مثال مجلس اعتبار هزار میلیارد تومانی برای حوزه عمرانی مساجد و بقاع متبرکه در نظر می گیرد، اما تخصیص داده نمی‌شود.

وی مشارکت خیران را در سرعت‌دهی به فعالیت‌های عمرانی مساجد و بقاع متبرکه حائز اهمیت خواند و اظهار کرد: در زمینه وقف‌های مشارکتی هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم و انجمن‌های یاوران وقف مجوز‌های قانونی را دریافت نکرده اند. امیدواریم تا قبل از هفته وقف این امر مهم به سرانجام برسد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: