کد خبر: 3755104
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد ــ معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از شعبه رسالت مؤسسه جامعةالقرآن الکریم و اهل‌البیت(ع) استان تهران بازدید کرد.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت جامعةالقرآن الکریم و اهل‌البیت(ع) استان تهران، عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیئت همراه چهارشنبه، 18 مهرماه با حضور در شعبه رسالت این مؤسسه، از نزدیک با فعالیت‌های جامعةالقرآن آشنا و سپس جلسه‌ای با حجج اسلام سیدمحمدمهدی طباطبایی، مدیر مؤسسه و سیدمحمدحسین طباطبایی، قائم‌مقام، قدسیه طباطبایی، معاون اجرایی و مسئولان شعب، اساتید و حفاظ خردسال و بزرگسال برپا شد.
گفتنی است در روند این بازدید، مسئولان مؤسسه گزارشی درباره فعالیت‌های قرآنی خود در 800 شعب و 90 مدرسه قرآنی، دوره‌های تربیت مربی در رشته‌های قرآنی، نحوه برگزاری کلاس‌های آموزشی قرآن برای رده‌های سنی مختلف، میزان شرکت‌کنندگان حفاظ و قراء این مجموعه در مسابقات کشوری و کسب مقامات برتر و همچنین بهره‌گیری از ابزارهای مختلف آموزشی و تألیفات، کتاب‌ها و جزوه‌های جدید ارائه کردند.
در ادامه نیز حجت‌الاسلام طباطبایی، مدیر مؤسسه به ضرورت برپایی دوره‌های تربیت مربی اشاره کرد و گفت: تشکیل این دوره‌ها برای تکمیل اطلاعات برای تدریس مطابق نیاز قرآن‌آموزان در سنین مختلف به صورت پیوسته و در رشته‌های مختلف قرآنی انجام می شود.
وی افزود: روش تدریس کتاب سوره‌های نماز که شامل سه جلد است، بر طبق فرمایش معصوم(ع) تألیف شده که فرمودند «سعی کنید در نماز صبح سوره‌هایی مانند نبأ و نازعات را بخوانید و در نماز مغرب و عصر سوره‌های سه الی پنج خطی و در نماز ظهر و عشا سوره‌های 10 خطی مانند سوره اعلی را قرائت کنید» و براین اساس در سه جلد کتاب سوره‌های نماز تألیف و تنظیم شد و امروز خدمت اساتید تدریس کردیم.

بازید «عبدالهادی فقهی زاده» از شعبه رسالت جامعةالقرآن استان تهران
یادآور می‌شود دوره تربیت مربی حفظ ترتیبی، کتاب سوره‌های نماز و آیه‌های زیبا با تدریس مدیر مؤسسه با حضور 66 نفر از اساتید حفظ قرآن صبح 18 مهر ماه از ساعت ۸ تا 12 در شعبه تخصصی رسالت تهران برگزار شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: