کد خبر: 4000114
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵
فرهنگسرای سرو همزمان با هفته دفاع مقدس با اجرای ویزه‌برنامه‌های فرهنگی به معرفی راویان فتح و عکاسان جنگ در فضای مجازی می‌پردازد.

به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، همزمان با هفته دفاع مقدس، فرهنگسرای سرو ویژه‌برنامه‌های متنوعی را برای پاسداشت شهدای دفاع مقدس و زنده نگه داشتن روحیه ایثار و شهادت برگزار می‌کند.
 
«یار مقدس» ویژه‌برنامه فرهنگسرای سرو در هفته دفاع مقدس است که با هدف یادآوری همبستگی و وحدت بی‌نظیری که در آن ایام میان مردم حاکم بوده است، برگزار می‌شود. این برنامه به بازخوانی نقش محوری مساجد در هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد.
 
این برنامه با محوریت تولید پوستر و عکش‌نوشته بوده و فعالیت‌های مساجد در دوران هشت سال دفاع مقدس را بازخوانی می‌کند. این تولیدات در فضای مجازی منتشر می‌شود.

همچنین نمایشگاه کتاب و عکس دفاع مقدس همراه با ایستگاه رادیویی آن در اولین روز از هفته دفاع مقدس افتتاح شد. این نمایشگاه تا پایان هفته دفاع مقدس میزبان علاقه‌مندان به فرهنگ ایثار و شهادت واقع در خیابان فاطمی، خیابان سیدخت، پیاده‌رو سازمان مهندسی ارتش است.
 
در این نمایشگاه دستاوردها و اقدامات تأمینی مهندسی ارتش در زمان جنگ در قالب پوستر و عکس در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

فرهنگسرای سرو در ویژه‌برنامه «راویان عشق» نیز عکاسان و فعالان رسانه‌ای هشت سال دفاع مقدس را معرفی می‌کند. این برنامه در قالب فتوکلیپ در فضای مجازی منتشر می‌شود.

دیگر برنامه فرهنگسرای سرو در هفته دفاع مقدس، مروری بر دستاوردهای هشت سال حماسه است. در این برنامه محورها و دستاوردهای مهمی در دفاع مقدس نظیر «اعتماد به نفس و خودباوری»، «شکوفایی استعداد و خلاقیت»، «رشد باورهای دینی»، «تولد تفکر بسیجی»، «حضور داوطلبانه‌ مردم در جبهه‌ها» در قالب ویدئوکلیپ تهیه و در فضای مجازی منتشر می‌شود.

معرفی کتاب‌هایی با موضوع دفاع مقدس شامل سنگر علاف‌ها (مجموعه داستان) نوشته اکبر صحرایی، طوطی و تاول نوشته ابراهیم اکبری دیزگاه و... تولید مجموعه استوری مرتبط با نقش زنان در جنگ و دفاع مقدس، برگزاری ایستگاه‌های فرهنگی نظیر نمایشگاه عکس، کتاب، خاطره‌گویی و ... از دیگر برنامه‌های فرهنگسرای سرو در هفته دفاع مقدس است.
 
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر از برنامه‌های فرهنگی و هنری فرهنگسرای سرو می‌توانند با شماره 88881879 تماس بگیرند.
 
منصوره مرادی‌نیا
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: