کد خبر: 4004412
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۸
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، از برگزاری جلسه توجیهی آیین‌نامه بیست و ششمین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت خبر داد و گفت: در این جلسه آخرین تغییرات آیین‌نامه به بحث گذاشته شد.

روح‌الله محمدعلی‌نژاد، رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، با اشاره به برگزاری جلسه توجیهی بیست و ششمین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، گفت:‌ در این جلسه که به صورت وبیناری و با مشارکت کارشناسان قرآن و عترت دانشگاه‌ها برگزار شد، ضمن ابلاغ آیین‌نامه، آخرین تغییرات و جزئیات آن نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام برای حضور در این جشنواره از ابتدای مهرماه آغاز شده است، افزود: این مهلت به مدت 45 روز تا آبان‌ماه از طریق سامانه‌ https://quran.bhdasht.gov.ir/login که به همین منظور در نظر گرفته شده است،‌ ادامه دارد.

محمدعلی‌نژاد تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ای که در نظر گرفته شده است در هفته قرآن و دانشگاه (18 تا 24 آبان‌ماه) مرحله دانشگاهی از سوی دانشگاه‌ها برگزار خواهد شد. همچنین آزمون معارفی نیز به صورت همزمان در تمامی دانشگاه‌های وزارت بهداشت نهم آذرماه برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه مرحله کشوری در دی و بهمن‌ برگزار خواهد شد، بیان کرد: همچنین مقرر شده است میزبانی این مرحله از مسابقات را دانشگاه علوم پزشکی قم بر عهده گیرد.

وی همچنین در مورد حضوری یا غیر حضوری بودن این دوره از جشنواره، اظهار کرد: نحوه برگزاری مرحله دانشگاهی بر عهده دانشگاه‌ها گذاشته شده و هر دانشگاه با توجه به وضعیت و شرایط موجود نسبت به برگزاری حضوری یا غیرحضوری اقدام می‌کند. برای شیوه برپایی مرحله کشوری نیز باید منتظر شرایط کرونایی ماند و پس از حاکم شدن یک شرایط پایدار، در مورد آن تصمیم گرفت.

یادآور می‌شود، بیست و ششمین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در سه بخش اساتید، کارکنان و دانشجویان در شش بخش «آوایی»، «ادبی»، «پژوهشی»، «فن‌آوری»، «معارفی» و «هنری» و در 55 رشته برگزار می‌شود.

نفرات برتر مرحله کشوری این مسابقات به سی و ششمین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان که اردیبهشت‌ماه سال آینده و به میزبانی وزارت علوم برگزار می‌شود، راه خواهند یافت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: