کد خبر: 4004813
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۴
به همت انتشارات شهید کاظمی؛
کتاب «اردوگاه شهدای تخریب» نوشته مجید جعفرآبادی شامل کارنامه عملیاتی و مأموریت‌های پاکسازی گردان تخریب قرارگاه کربلا به همت انتشارات شهید کاظمی منتشر و روانه بازار شد.
کارنامه عملیاتی گردان تخریب منتشر شدبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی انتشارات شهید کاظمی، کتاب «اردوگاه شهدای تخریب» نوشته مجید جعفرآبادی شامل کارنامه عملیاتی و مأموریت‌های پاکسازی گردان تخریب قرارگاه کربلا به تازگی به همت انتشارات شهیدکاظمی منتشر و روانه بازار شده است.
 
گردان‌های تخریب در دفاع مقدس از جمله یگان‌هایی بودند که کمتر از آن‌ها گفته شده و با توجه به نوع کار نیرو‌های آنها، خاطرات زیبایی از زبان یادگاران آن دوران قابل عرضه است. گردان تخریب قرارگاه کربلا یکی از این مجموعه‌های رزمی بود که تا چند سال اول جنگ منبع تغذیه یگان‌های زرهی از نظر تأمین نیرو‌های به اصطلاح معبرزن در شب عملیات بود. این‌گردان از زمان شهید چمران و جنگ‌های نامنظم در قالبی بسیار کوچک و تحت عنوان گروه «مین کار» را آغاز کرد و آرام آرام با جذب نیرو‌های پر شمار به ویژه در سال۱۳۶۱ رودررویی‌های حماسی و عجیب بین معبرزن‌های کم سن و سال با میادین چندصد متری و سیم خاردار‌ها و انواع موانع دشمن رقم خورد.
 
اگرچه این گردان در طول سال‌های دفاع مقدس نام‌های مختلفی داشت، اما با نام تخریب قرارگاه کربلا معروف‌تر است، بلکه از این نام مشهورتر نام بچه‌های اردوگاه شهدای تخریب یا بچه‌های شهید عاصمی است که این کتاب با یاری و همت بیش از ۱۰۰ نیروی تخریب که خاطرات خود را بیان کرده‌اند، آماده شده و ادای دینی بسیار ناچیز به شهدای گردان و همه یادگاران صالح و مومن بازمانده از قافله شهدا است.
 
در بخشی از کتاب «اردوگاه شهدای تخریب» آمده است: اردوگاه شهدای تخریب کانون عشق و صفای بچه‌هایی بود که از همه جای ایران آمده بود: تهران، اراک، ساری، رشت، کاشمر، اصفهان و.... سال‌های سال از آن روز‌ها می‌گذرد و در این سال‌ها هنگام نهان شدن خورشید در برکه مغرب، دل آتش گرفته این بچه‌ها خاطرات آن روز‌ها را مرور می‌کند. بسان بینوایان غریبی که از دوستان دور افتاده‌اند. کاش علی عاصمی و یارانش باز می‌آمدند، کاش دوباره فرصت دیداری دست می‌داد.
 
این کتاب با ۵۸۴ صفحه و قیمت ۱۰۸ هزار تومان منتشر شده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: