کد خبر: 4018426
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۴
مراجع معظم تقلید به مناسبت ارتحال آیت‌الله سیدرضی شیرازی پیام‌های تسلیت جداگانه‌ای صادر کردند.

 پیام تسلیت مراجع تقلید به مناسبت ارتحال آیت‌الله سیدرضی شیرازیبه گزارش ایکنا، مراجع معظم تقلید به مناسبت ارتحال آیت‌الله سیدرضی شیرازی پیام‌های تسلیت جداگانه‌ای صادر کردند.

متن پیام دفتر آیت‌الله سیدموسی شبیری زنجانی، بدین شرح است:

إنا لله و إنا إلیه راجعون

درگذشت تأثرانگیز عالم جلیل‌القدر آیت‌الله آقای حاج سید رضی شیرازی(ره) که از خاندان اصیل مرجعیت شیعه و از خدمتگزاران به مکتب نورانی اهل بیت علیهم السلام بودند، را به حوزه‌های علمیه شیعه و مراجع معظم تقلید، خاصه حوزه علمیه تهران و همچنین عموم شاگردان و علاقه‌مندان و بیت مکرم ایشان تسلیت می‌گوییم.

آن عالم وارسته، عمر بابرکت خویش را در راه نشر معارف دین و تربیت شاگردان و تهذیب نفوس و ارتباط با آحاد مومنین گذراند.

رضوان الله علیه و حشره الله مع محمد و اهل بیته(علیهم‌السلام).

دفتر آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی

 

متن پیام آیت‌الله العظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی هم بدین شرح است:

بسمه تعالی

رحلت عالم ربّانی آیت الله آقای حاج سید رضی شیرازی رحمة الله علیه، موجب تأثر و تأسف گردید. این روحانی عالی‌مقام، سالیان متمادی از اساتید برجسته حوزه علمیه تهران بودند و شاگردان زیادی از حوزه درسی ایشان بهره‌مند شدند. صفا و سلوک صمیمی آن فقید سعید با مردم بالخصوص علاقه‌مندان به فراگیری علوم و معارف اسلامی، فراموش‌نشدنی است.

حقیر، فقدان این عالم وارسته را به بیت مکرّم شیرازی، حوزه علمیه تهران و فرزندان ارجمند ایشان تسلیت عرض می‌کنم؛ علوّ درجات آن مرحوم را از خداوند متعال مسئلت دارم.

۲۶ ربیع الثانی ۱۴۴۳

لطف الله صافی

 

 پیام تسلیت مراجع تقلید به مناسبت ارتحال آیت‌الله سیدرضی شیرازی

متن پیام آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

درگذشت عالم ربانی، فقیه عالیقدر، حکیم متاله آیت‌الله سیدرضی شیرازی قدس سره را با کمال تاسف و تاثر دریافت نمودم. فقید سعید، میوه شجره طیبه آیت‌الله العظمی سید محمدحسن شیرازی بود که با فتوای معروف خود درباره تحریم تنباکو، ایران را از استثمار اقتصادی نجات داد و قدرت دین را بر دشمنان آشکار ساخت.

آیت‌الله شیرازی، تحصیلات عالی را در نجف اشرف نزد مراجع بزرگ به پایان رسانید. سپس در شرایطی به تهران مراجعت نمود و در علوم عقلی و معارف دینی از اساتید بزرگوار تهران، مانند مرحوم آیت الله قزوینی بهره کامل برد و به تالیف و تدریس پرداخت و آثار قلمی شیوایی مخصوصا در مسائل فلسفی به یادگار گذاشت.

اینجانب، این ضایعه بزرگ را به حضرت ولی عصر(عج) و علمای اعلام و حوزه علمیه تهران و خاندان مرحوم شیرازی بالاخص فرزند برومند روحانی ایشان، حجت‌الاسلام جناب آقای سید محمدحسن دامت تاییداته تسلیت گفته و از خداوند متعال برای آن روح عالم بزرگوار، علو درجات و برای کلیه مصیبت دیدگان صبر جمیل خواهانم.

قم- جعفر سبحانی

۲۷ ربیع الثانی ۱۴۴۳

۱۴۰۰/۰۹/۱۲

 

 پیام تسلیت مراجع تقلید به مناسبت ارتحال آیت‌الله سیدرضی شیرازی

متن پیام آیت‌الله عبدالله جوادی آملی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

ارتحال عالم ربّانی حکیم و فقیه آگاه به زمان مربّی جامعه دینی و زعیم حوزه علمیّه تهران حضرت آیت‌الله حاج سید رضی شیرازی (رضوان الله علیه) ضایعه جبران‌ناپذیر است، این سانحه سنگین را به محضر ختمی ولایت حضرت بقیة الله الأعظم (أرواح من سواه فداه) و حوزه‌های علمیّه و بیت مکرّم آن یادگار مرجعیّت عزّت‌آفرین اسلام تسلیت و علوّ منزلت آن دوست رحیل از خدای سبحان مسئلت می‌شود.

آذر ١٤٠٠

جوادی آملی

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: