لیست تمامی پرونده ها
راهی اربعین

راهی اربعین

راهی اربعین عنوان پرونده ویژه ایکنا به بهانه اربعین حسینی است. در این مجال کوشیده ایم اخبار، گزارش‌های خبری و تصویری و ویدئوهای مرتبط با این مناسبت را به اشتراک بگذاریم.
به نام رسول مهربانی

به نام رسول مهربانی

این پرونده به مناسبت هفته وحدت و میلاد رسول اکرم(ص) ایجاد شده است و به تجمیع اخبار و گزارش های این مناسبت فرخنده در ایران و جهان اختصاص دارد.
دست در دست دوست

دست در دست دوست

این پرونده خبری به انگیزه بزرگداشت هفته کتاب و کتاب‌خوانی و با عنوان «دست در دست دوست» ایجاد شده است. در این مجال بنا داریم در گفتگو با اهل خرد و آگاهی در حوزه کتاب به چند و چون این حوزه فرهنگی بپردازیم. امید که پنجره‌ای کوچک به سوی نور گشوده شود.
دانشگاه مرهم

دانشگاه مرهم

این پرونده مجالی است برای بیان فعالیت گروهی که کار «خیر و نیک» را در اولویت روزمرگی‌های این روزگارشان قرار داده اند.
پانزدهمین دوره همایش بانوان قرآن‌پژوه

پانزدهمین دوره همایش بانوان قرآن‌پژوه

پانزدهمین همایش بین المللی بانوان قرآن پژوه آذرماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار می شود.
چرایی و چیستی آموزش قرآن در دوره اول ابتدایی

چرایی و چیستی آموزش قرآن در دوره اول ابتدایی

پرونده چرایی و چیستی آموزش قرآن به منظور ارزیابی محتوای کتاب درسی قرآن (پایه اول) طراحی شده است. مجموعه گفت‌وگو‌های این پرونده خبری در قالب گزارشی به کمیسیون آموزش مجلس ارائه شده است. ایکنا در این مجال به دنبال بررسی موضوع از نظرگاه‌های مختلف پرداخته است
بررسی مدیریت امور قرآنی کشور

بررسی مدیریت امور قرآنی کشور

مدیریت امور قرآنی کشور در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی عنوان پرونده ویژه ایکناست که به بهانه بررسی این حوزه مدیریتی در کشور ایجاد شده است. در این مجال به گفتگو با مدیران قرآنی کشور پرداخته شده است.
تازه‌های نشر دینی و قرآنی

تازه‌های نشر دینی و قرآنی

این پرونده خبری در راستای معرفی تازه‌های نشر دینی و قرآنی شکل گرفته است و برای اطلاع از تازه‌های نشر می‌توانید این پرونده خبری را دنبال کنید.

نمایشگاه بین‌المللی قرآن

نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم 21 اردیبهشت‌ماه 98 مطابق با ششم ماه رمضان در محل مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار می‌شود.
کافه محفل

کافه محفل

کافه محفل به اخبار دورهمی اهالی کسب و کارهای نوین اسلامی و قرآنی می‌پردازد.
فقه نظام؛ گذر از محدودیت یا پایان راه

فقه نظام؛ گذر از محدودیت یا پایان راه

اگرچه دانش فقه که حاصل تلاش فقهای عظام برای کشف شریعت نفس‌‎الامری است دارای منهج و منطق مدونی است، اما الگوی اجتهاد در مسائل نوپدید همچنان نیازمند تطورات روشی است. حال سؤال این است که گذر این سیر تکامل از معبر فقه سنتی است یا نیازمند بنیان نهادن فقه نظاما
درس‌هایی از قرآن

درس‌هایی از قرآن

برنامه درس‌هایی از قرآن، پنجشنبه‌ هر هفته با تدریس حجت الاسلام قرائتی از شبکه اول سیما پخش می‌شود.
کاروان قرآنی انقلاب

کاروان قرآنی انقلاب

جمعی از قرآنیان در قالب کاروان قرآنی انقلاب از اول تا 22 بهمن‌ماه 97 به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به 11 استان و 33 شهر سفر می‌کنند.
فلسفه اسلامی و چالش‌های مدرنیته

فلسفه اسلامی و چالش‌های مدرنیته

در روزگاری که مظاهر مدرنیته در ساحات مختلف زندگی بشر نمود یافته و تجلیات متکاثر آن چشمان بسیاری را مفتون خود ساخته است، سخن از فلسفه اسلامی، کارکردهای آن در جامعه امروزی، نقش آن در ساخت تمدن اسلامی و چالش‌های آن در برابر مدرنیته امری درخور توجه است.

فرقه‌های انحرافی؛ خیلی دور، خیلی نزدیک

در این پرونده خیلی ضمن بررسی میدانی وضعیت فرقه‌های انحرافی و عرفان‌های کاذب در کشور، به تحلیل محتوایی این فرقه‌های و دلایل خیزش و جذب برخی افراد به این فرقه‌ها خواهیم پرداخت
سی‌و‌ششمین مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران

سی‌و‌ششمین مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران

مسابقات بین‌المللی قرآن ایران 21تا25فروردین‌98درتهران برگزار می‌شود. این رقابتها ویژه آقایان ودردورشته قرائت تحقیق وحفظ کل است.درکناراین مسابقات سومین مسابقات بین‌المللی بانوان،ششمین مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزان،سومین مسابقات طلاب وچهارمین مسابقات نابین
این ماه چهل ساله

این ماه چهل ساله

پرونده «این ماه چهل‌ساله»، به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بر روی خروجی قرار گرفته و مجموعه‌ای از اخبار مراسم دهه‌فجر، نشست‌های مطبوعاتی، گفت‌وگو، یادداشت و گزارش‌های خبری و تصویری را که با هدف تشریح دستاوردهای نظام تهیه شده، شامل‌ می‌شود.
1